Ľubica Jacková pracuje jako prodejní poradce v Möbelixu Levice. Vyniká nejen svou krásou, ale především pokorným přístupem k životu. Od čtrnácti let se věnuje modelingu a od devatenácti pracuje v obchodě. Stojí totiž nohama pevně na zemi. I po letech úspěšné modelingové kariéry se profesně považuje za prodejce a je na to hrdá. Proč? Co jí modeling naučil a za co vděčí Möbelixu?

Modeling je snem spousty slečen. O čem skutečně je?

Která žena by nechtěla být krásná a úspěšná? Modeling má ale i stinné stránky. Potkáte spoustu vlivných lidí. Pro většinu z nich je typická povrchnost. S tou se absolutně neztotožňuji. Jako modelka jsem hodně cestovala, což je skvělá zkušenost. Věčný život s kufrem v ruce ale není nic pro mě. Potřebuji blízkost rodiny i přátel.

S modelingem jsi začínala ve čtrnácti letech. Co na to říkali rodiče?

Rodiče mi byli vždy oporou. Modeling brali jako moje rozhodnutí. Následky jsem vždy nesla sama. Dobré i špatné. Já jsem si ale vždy nechala poradit. Samozřejmě se o mě trochu báli. Měli obavu, aby mé fotky nebyly mediálně zneužité. Když si ale člověk své soukromí přísně chrání, nemusí se ničeho bát.

Potkala jsi během své kariéry osobnost, která tě nějak významně ovlivnila?

Moje maminka. Vždy mě dokázala podpořit a dodat sebevědomí, které mi mnohokrát chybělo. Na přehlídkách chce každý prosadit své ego. Často jsem od ní slýchávala: „Běž do toho. I ty jsi výjimečná, jako každé z těch dvaceti děvčat.“

Lubica Jackova
Lubica Jackova
„Modeling mě naučil nepovyšovat se nad ostatní. I když je člověk něčím výjimečný, musí zůstat sám samou.“

Někdo chodí na ryby, ty děláš modeling a všichni společně pracujete v Möbelixu? 

Přesně tak. Kolegové jsou vždy zvědaví na fotky a zážitky. Jsme v Levicích jedna velká rodina. V tom má Möbelix opravdu výhodu. Dává pocit až rodinného zázemí. V modelingu je naopak každý sám za sebe.

Jsi krásná žena, jak na tebe reagují zákazníci? Je to výhoda nebo nevýhoda?

Záleží na povaze zákazníka. Dennodenně se setkávám nejen já ale i kolegyně s různými reakcemi. Někdo to myslí upřímně jako lichotku a někdo dokáže být nepříjemný. Musíme si umět držet odstup a ukázat, kde jsou hranice.

„Do konce života nezapomenu na reakci jednoho zákazníka. Nebudu zacházet do detailů… Prozradím jen, že ten pán se za pár měsíců stane mým manželem. Möbelixu vděčím za to, že mi do života přivedl muže mých snů a budoucího manžela.“

Ať už to byl osud nebo Möbelix, přejeme ti hodně štěstí!