Jelikož máme dobré zkušenosti s projekty, ve kterých si sami „vychováváme“ nové šikovné kolegy, rozhodli jsme se odstartovat podobný program pro projektanty a kontrolory kuchyňských zakázek. Program nám představuje Pavel Kozák, který stál u zrodu myšlenky a bude celý projekt zaštiťovat.

O co jde

Delší dobu se potýkáme s problémem, že nám chybí specialisté v zaměřovací kanceláři. Ne že by naše nabídka byla špatná, ale jde o velmi specifickou pozici, která je určena pro úzkou skupinu lidí, a ne každého nadchne. Přitom jde o hrozně zajímavou práci v super kolektivu.

Proto jsme se rozhodli jít cestou vzdělávacího programu, který může oslovit pro nás zajímavé lidi. Program bude trvat minimálně 6 měsíců, ve kterých se budeme novým kolegům intenzivně věnovat a předávat jim naše zkušenosti. Chceme, aby si doslova osahali celý proces vzniku kuchyně, proto absolvují praktické kolečko po jednotlivých odděleních.

„Cílem je, abychom si postupně připravili lidi, primárně pro práci v zaměřovací kanceláři.“

Zaměřovací kancelář
Zaměřovací kancelář

U této pozice jde o pilotní program, po kterém ovšem již dlouho volají současní kolegové ze zaměřovací kanceláře, protože jim přijde smysluplný. Zaučit nového kolegu pro tuto práci je totiž hodně náročné.

Pro koho je program určen a proč se přihlásit

Hned ze začátku je třeba zmínit, že nejde o klasický trainee program, např. pro absolventy vysokých škol.

„Nenazval bych to trainee programem. Klasické trainee programy jsou většinou určené pro absolventy, my spíše hledáme lidi, kteří už mají nějaké zkušenosti, ale zároveň je u nás naučíme spoustě nových věcí a tím jim umožníme rozšířit si obzory.“

Zbystřit by měli zejména lidé, kteří vystudovali nábytkářství, truhlářství, design, projekční činnost, a podobné obory a kteří už mají nějaké zkušenosti a hledají změnu. Například vědí, že už nechtějí pracovat na sebe, nechtějí si shánět vlastní zakázky, nebo kteří pracovali pro menší, a ne vždy stabilní firmy. V Möbelixu můžeme uchazečům zaručit stabilitu a dobře placenou práci, kde zúročí znalosti ze školy a nabytou praxi, kterou již mají.

Člověk zde získá ohromný vhled do procesů zpracování kuchyní velkého koncernu. Měsíčně prodáme stovky kuchyní, což se nedá srovnávat s truhlářskou dílnou, kde je objem výroby daleko nižší. Rovněž získá praxi a zkušenosti z mnoha úhlů pohledu: jak se plánuje kuchyň se zákazníkem, jak probíhá montáž, objednávka spotřebičů, příprava instalačních plánů apod.

Nevýhodou může někdy být stres z velkého množství zakázek a velká zodpovědnost. Někteří lidé ovšem tyto situace naopak vyhledávají, takže je mohou přetavit ve výhodu.

Jaká je náplň programu

Chceme, aby účastníci měli co nejvíce rozšířený obzor. Na prodejně se v roli návrháře a prodejce kuchyní seznámí s požadavky zákazníků, osvojí si sortiment dodavatelů a na vlastní kůži zažijí proces plánování a prodeje. Při montáži u zákazníka poznají produkt z úplně jiné stránky a při kontrole zakázek budou schopni lépe odhalit chyby. Celý program dovrší v zaměřovací kanceláři, kde veškeré doposud nabyté zkušenosti zúročí při kontrole a objednávání kuchyňských zakázek.

Kancelář sídlí v Brně, proto stráví účastníci převážnou část šestiměsíčního programu na prodejně právě v Brně. Program je ale spojen i s cestováním. Chceme, aby se kolegové učili od těch nejlepších, proto se dostanou i na jiné pobočky.

Může se stát, že pojedou do Prahy učit se od excelentního kuchyňáře nebo do Bratislavy, kde naopak špičkově funguje montáž, vše bude záležet na aktuální situaci.

„Za skvělou nabídku pro všechny považuji možnost vyzkoušet si více pracovních náplní za krátký časový úsek. Všechny tyto zkušenosti v profesním životě rozhodně zúročí.“

Staňte se naším specialistou

Máte zájem o tento program? Mrkněte na naši nabídku a přihlaste se pomocí jednoduchého formuláře.

A nebo nám napište

Nenašli jste žádnou otevřenou nabídku? Nebo si potřebujete něco ujasnit? Rádi s vámi probereme veškeré možnosti spolupráce.