Zpátky do „školy“ se vrátili naši kolegové, kteří před pár týdny úspěšně složili závěrečnou zkoušku Vedoucí akademie. S lektory zvládli projít dohromady 8 modulů během 16 dní, přidali k tomu nespočet hodin domácí přípravy a konzultací se zkušenějšími kolegy, odbourali stres ze zkoušky a před komisí obhájili svou závěrečnou práci. Za to si všichni zaslouží obrovský obdiv.
Pro náš magazín a také pro náš časopis jsme vyzpovídali některé z úspěšných absolventů.

Na otázky odpovídali:

Radovan Oždáni

Vedoucí prodeje Prešov

V akademii se umístil na prvním místě. Jeho cesta v Möbelix začala v roce 2012 v Košicích, kde pracoval jako prodejce obýváků. Poté se stal vedoucím oddělení. Po 9 letech dostal jako talent nabídku do Prešova, kde teď pracuje jako vedoucí prodeje.

Petra Třísková

Vedoucí pobočky České Budějovice

Do Möbelix nastoupila 6. 6. 2012 jako pokladní, ve stejném roce pracovala také jako prodejce oddělení ložnic a pak do roku 2018 jako vedoucí ve stejném oddělení. Poté se stala vedoucí kanceláře, kde byla do roku 2023. Následně „povýšila“ na vedoucí prodeje (VKL) a od 1. 6. 2024 je vedoucí pobočky v Českých Budějovicích (HL).

Michal Halva

Vedoucí pobočky Karlovy Vary

Michal nastoupil do Möbelix v roce 2023 jako trainee, za šest měsíců se stal vedoucím prodeje a za další tři měsíce vedoucím pobočky, což je velmi neobvyklé a pro Michala to muselo být velmi náročné.
Jaký byl tvůj první dojem po úspěšném složení závěrečné zkoušky?

Radovan: Prvý dojem bol pre mňa pocit prekvapenia a pocit úľavy, že to už mám za sebov, keďže to bol od rána dosť náročný deň.

Co jsi musel splnit pro to, abys akademii úspěšně absolvoval?

Radovan: Určite absolvovať všetkých 9 modulov. Na každý sa patrične pripraviť na základe podkladov, ktoré sme před každým modulom dostali emailom od naších školiteľov.

Co tě motivovalo pokračovat v programu i přes náročné požadavky?

Petra: Určitě kolegové na pobočce, od kterých jsem měla obrovskou podporu po celou dobu akademie. Jelikož jsem hrozný nervák a stresuji se před každou zkouškou, která mě čeká, tak to se mnou neměli poslední měsíc před závěrečnou zkouškou vůbec lehké.

Sladká tečka za úspěšně složenou zkouškou
Který modul školení ti přišel nejvíce užitečný a proč?

Petra: Každý modul byl pro mě zajímavý a z každého jsem si odnesla nové poznatky a postřehy, které se nemusí praktikovat jen v pracovní sféře. Nejvíc užitečný modul pro mě ale byl: Poprvé šéfem v Möbelix „Mít úspěch – zůstat člověkem“.

Pro mě je hrozně důležité, aby se kolegové těšili do práce, aby se cítili na pracovišti super a aby věděli, že i přes můj kariérní postup jsem pořád ta, která vyrostla mezi nimi, a to doslova. Ve firmě jsem 12 let, začínala jsem jako prodejkyně na oddělení ložnic a přes vedoucí oddělení ložnic, vedoucí kanceláře a VKL jsem se dostala až na vedoucí prodejny. V každém mém pracovním období mi každý z kolegů, kteří jsou na pobočce delší dobu, předal své znalosti a zkušenosti, a i díky nim jsem se mohla posouvat dál. Tento modul mi ukázal možnosti, jak být šéfem, jak si vybudovat uznání u kolegů, možnosti řešení různých situací a jak přes různé překážky „zůstat člověkem“ a být empatická.

Samozřejmě, postupy a vychytávky při zpracování programů od Aleše jsou pro mě nepostradatelným plusem k mojí práci a popravdě, nebýt těchto modulů, dneska bych ve své nové pozici byla ještě větší Alenka v říši Divů, než jsem teď.

Jaké jsi měl téma závěrečné práce?

Michal: Jako téma závěrečné práce jsem si vybral RFID technologii. Technologii, která pomáhá prodejcům zefektivnit procesy, zlepšit bezpečnost a zákaznický servis.

RFID je čip/radiofrekvenční technologie na pohyb zboží. Implementace by zlepšila průběh inventur, Michal se nebojí zapojit se do pilotního projektu v Möbelix. Je to i o penězích, ale doufá, že společnost tomu půjde naproti. (pozn. redaktora)

Jaká část pro tebe byla nejtěžší?

Petra: Asi vám to přijde vtipné, ale nejtěžší pro mě bylo dojet na závěrečný modul (smích), kdy jsem dva dny před zkouškami měla takové nervy, že jsem spala 3 hodiny a pláč mě doprovázel pomalu na každém kroku.

Jaké konkrétní dovednosti jsi během školení získal a jak je plánuješ aplikovat v praxi?

Michal: Myslím si, že všichni z akademie čerpáme každý den. Bylo by těžké vybrat jen několik věcí, které aplikuji do praxe. Ať už to jsou porady, pohovory, zpětná vazba, motivace a v neposlední řadě SHD. Všechno se dá přenést do praxe, pokud budeme chtít. 🙂

Úspěšní absolventi akademie s lektory
Naplnila akademie tvoje očekávání?

Michal: Nikdy žádná očekávání nemám. Nechci si nic „malovat“ a být pak zklamaný, že to není podle mých představ. Takhle jsem byl mile překvapen, akademie byla super. 🙂

Jak bys popsal podporu, kterou jste získali od kolegů a vedení během školení? A komu patří největší díky?

Radovan: Podpora bola od celého tímu PO, hlavne od GF p. Hrobáka, ktorý mi vyšiel v ústrety s voľnom před a po každom module. Tak isto mi vysvetlil štatistiky, ktoré mi neboli úplne jasné. Tak isto obrovské ďakujem patrí aj mojej manželke, ktorá každý modul musela zvládnuť sama so 4 deťmi.

Co byste doporučili budoucím účastníkům tohoto školení, aby uspěli stejně jako vy?

Radovan: Odporúčam im nebáť sa a ísť do toho. Vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a stať sa lepším vedúcim, ktorý je pripravený na každú výzvu.

Petra: Nebát se ničeho co vás čeká, někdy to pro mě byla dřina, ale stálo to za to. 🙂

Michal: Začátky budou těžké, stres se bude stupňovat, ale je třeba si uvědomit, že vás akademie může naučit přesně to, co potřebujete ke své práci, abyste ji dělali dobře. Důležitá je příprava. Je fajn se na chvilku vrátit do školních lavic. 🙂 Čerpat od zkušených kolegů, trénovat, zkoušet si programy, pilovat techniky práce s lidmi, nebát se. A nejdůležitější je si to užít, protože už pravděpodobně nikdy nebudete pohromadě v takové skupině lidí, se kterou děláte akademii. Budou mi chybět.

Vedoucí akademie Möbelix
Vedoucí akademie Möbelix
Srdečně gratulujeme všem absolventům, kterým se povedlo úspěšně složit závěrečnou zkoušku. Víme, že to při plnění veškerých pracovních povinností není jednoduché. Vaše oddanost a tvrdá práce jsou inspirací pro všechny kolegy. Přejeme vám všem spoustu dalších úspěchů v Möbelix. Nechť vám vaše nově nabyté znalosti a dovednosti přinesou mnoho plodných výsledků a přispějí k vašemu rozvoji, rozvoji vašich týmů a tím pádem také celé naší společnosti.

Chcete vědět víc?

Více odpovědí na naše otázky vám přineseme v příštím čísle našeho časopisu Modrý svět.